تجربه و توان
در دی ماه سال 1375 مدیرانی با چند دهه تجربه گرد هم آمدند و اقدام به تاسیس شرکت پخش پرنیان مهیار کردند. پرنیان در این سال‌ها از یک سو بر دانش و تجربه‌ی خود افزوده و بر پایه‌ی آن روابط پایداری با مخاطبان خود برقرار ساخته و از سوی دیگر، روز به روز امکانات و توانمندی‌های خود را ارتقا داده است؛ به‌طوری که در حال حاضر دارای 18 مرکز توزیع در سراسر کشور و بهره‌مند از پیش‌رفته‌ترین سیستم‌های مکانیزه، ناوگان مجهز حمل‌ونقل و سرمایه‌های انسانی کارآمد است.

مخاطبان
پرنیان در این سال‌ها همکاری بلندمدت و افتخارآمیزی با برخی از بهترین برندهای داخلی هم‌چون مهرام، سمیه، شادلی، نوین زعفران، گلاب ربیع، رازی، حریر، سبحان طلایی، نینا، گلناز، آلمو، ریما، آفرین و پیور داشته است و محصولات و کالاهای آنان را به حدود 50 هزار مشتری در سطوح مختلف خرده‌فروشان، سوپرمارکت‌ها، تعاونی‌های مصرف، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و رستوران‌ها عرضه کرده است. در عین حال، این شرکت سرمایه اصلی خود را برندهای تامین‌کننده‌ی محصولات می‌داند، چرا که به باور پرنیان، سبد بهینه‌ی کالا و عرضه‌ی محصولاتی با ظرفیت فروش بالا حتی، از توزیع گسترده یا داشتن مشتریان زیاد نیز تاثیرگذارتر است.

ارزش‌های پرنیان
برای این که تامین‌کننده دستاورد بیش‌تری از مجاری توزیع داشته باشد، پرنیان با نقش‌آفرینان روند توزیع همکاری می‌کند تا بر پایه‌ی اعتماد، اهداف مشترک و تعهد به توسعه‌ی دانش لازم برای ارایه‌ی خدمات بهینه بپردازد.
گستره‌ی ارزش‌های ما، شاهراهی است که ما را به چشم‌اندازها و اهداف‌مان می‌رساند. ما ارزش‌هایی را برگزیده‌ایم که هم با روحیه‌ی سازمانی ما سازگار، و هم برای مخاطب بیرونی ملموس باشد.
اعتماد دوسویه، کار تیمی، روراستی و شفافیت، پیش‌قدم بودن، وفاداری، چابکی، دانایی و آینده‌نگری

دستاوردها
شرکت پرنیان اولین شرکت پخش سراسری است که تندیس رعایت حقوق مصرف‌کنندگان را دریافت کرده و به‌علاوه، 3 دوره گواهی‌نامه‌ی رعایت حقوق مصرف‌کنندگان و تندیس سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان را نیز از آن خود کرده است. پرنیان هم‌چنین دارای گواهی‌نامه‌ی بین‌المللی استاندارد مدیریت کیفیت (ISO 9001:2008) از شرکت RWTUV آلمان است.

رویکرد
شرکت پخش پرنیان با رویکرد تازه و نوآورانه به صنعت، می‌خواهد برای هر تامین‌کننده پلی ویژه‌ی او و متناسب با نیازهای او بسازد تا کالاهای شایسته از طریق آن به دست مشتری شایسته برسند.
پرنیان برای حضور موفق در بازار، از یک سو بر دانش به‌روز خود از بازار و رقبا تکیه دارد و از سوی دیگر، با تامین‌کننده تیمی یک‌پارچه تشکیل می‌دهد و رابطه‌ای عمیق و پیوندی ادامه‌دار برقرار می‌کند. تمام فعالیت‌های پرنیان بر این دو رکن بنیادی استوار است:
دانش + رابطه = رابطه‌ی مبتنی بر دانش (رابطه‌ی دانش‌محور)